Silva ART s.r.o.- Filtrační tkaniny a technická konfekce

V oblasti filtračních tkanin zastupujeme na českém trhu firmu VALMET, která v oboru vyrábí od roku 1988. VALMET je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších výrobců ve svém oboru na světě.


Filtrační textilie jsou vyráběny z bavlny, polyesteru, polyamidu a polypropylenu. Mohou být v provedení elektrovodivém i antistatickém a v různých konečných úpravách. Technické textilní výrobky jsou určeny pro suchou a mokrou filtraci, používají se také v průmyslovém technologickém procesu a při ochraně životního prostředí na zařízeních jako jsou filtrační lisy pylové a pylovo rámové, pásové lisy, segmentové - podtlakové filtry, tlakové, pytlové, bubnové filtry, odstředivky, zahušťovače a další. Výrobní sortiment zahrnuje pytle a filtrační rukávy, filtračně-dopravní pásy, filtrační vložky, filtrační plátna pro lisy a dopravní pásy pro potravinářský průmysl. Jsme schopni realizovat rovněž dle přání zákazníka požadovanou šířku tkaniny a individuální objednávky konfekce pro netypické filtry.


 Mokrá filtrace

Výrobky textilních technických materiálů, určené pro mokrou filtraci, jsou používány v technologickém filtračním procesu a zároveň v oblasti ochrany životního prostředí. Dodávky výrobků jsou realizovány jak v metráži, tak i v technické konfekci. Jsou vyráběny z tkanin, ze síťovin a z vláknin.

Suchá filtrace

Pro suchou filtraci nabízíme filtrační síťoviny a tkaniny v metráži nebo hotovou technickou konfekci jako jsou pytle, rukávy, kapsy a podobně. Různorodost vlákenných surovin (polypropylen, polyester, Dolanit-polyakrylonitryl, Nomex-metaaramid, Ryton-PPS, P84-polyimid a PTFE), kterými disponujeme, umožňuje odpovídající výběr filtračního materiálu pro podmínky uživatele. Novým sortimentem výše uvedených výrobků jsou textilie určené pro systémy odvětrávání. Pečlivě vybrané tkaniny různé
propustnosti, ze kterých jsou zhotovené několikametrové rukávy, vytvářejí sestavu aplikovanou při přepravě vzdušin.

Filtrace v technologických procesech

Nabízíme široký sortiment výrobků, které nacházejí využití v cukrovárenských technologických procesech. Filtrační konfekce na segmenty kotoučových disků a cedidla je vyráběna z multifilu a monofilu. Unikátní způsob výroby monofilových tkanin zaručuje dlouhodobou životnost, přičemž nepřilnavý filtrační povrch usnadňuje samočinné čištění usazenin.

Filtrace vzduchu

Pro filtraci vzduchu máme k dispozici vlákniny v metráži, v přířezech s volitelnou třídou čistoty vzduchu. Zároveň nabízíme hotové filtry vzduchu ve všech rozměrech. Vlákniny určené k filtraci vzduchu odpovídají třídě hořlavosti F1 dle normy DIN 53438. Nabízíme: kapsové filtry, ploché filtry, kazetové filtry a další.  Jako dodavatelé technických vlákenných materiálu představujeme nový výrobek v naší obchodní nabídce - manžety hydraulických válců. Používání manžet hydraulických válců je nezbytné v prašném prostředí. Splňují ochrannou funkci, zajišťují mechanickému zařízení správnou činnost a prodlužují jeho životnost.